BOSHOR

GDYŃSKA FABRYKA OKIEN

OKUCIA

PRODUKTY

Okucia MACO Multi-Matic w standardzie posiadają takie elementy jak: zaczep antywyważeniowy safety plus, antykorozyjna powłoka silber-look, niewidoczne dociski, blokada błędnego położenia klamki, mikrowentylacja. Istnije również możliwość zastosowania niewidocznych okuć invisible, okuć antywłamaniowych WK2 i antywyważeniowych WK1.

DOWNLOAD

Lepsza izolacja termiczna

Okucia do okien INVISIBLE w porównaniu z tradycyjnymi zawiasami montowanymi na ramie są dużo bardziej korzystnym rozwiązaniem. Zawiasy są ukryte we wrębie skrzydła, prze co są całkowicie niewidoczne i zapobiegają tworzeniu się mostków termicznych.

 

Zalety

- Kompaktowa konstrukcja zawiasów do wagi skrzydła 130 kg

- Bez dodatkowych elementów nośnych

- Kąt otwarcia do 100°

Inne dostępne na rynku rozwiązania okuć krytych w tej klasie wagowej muszą posiadać dodatkowe elementy nośne wspomagające zawiasy przy otwartej pozycji okna. Oznacza to dodatkowe koszty związane z montażem większej ilości elementów. Nowe zawiasy MACO VV 130 są tak skonstruowane, że przenoszą niezawodnie ciężar skrzydła bez dodatkowych elementów nośnych

MACO Invisible

Inteligentne zaczepy i.S.

Czopy i.S. Współpracują zarówno z zaczepem standardowym jak i zaczepem utrudniającym włamanie.

 

Zaczepy i.S. gwarantują doskonałą stabilność dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów i specjalistycznych form odlewniczych. Zaczepy i czopy i.S. są zawsze przykręcane do wzmocnienia profili.

Zaczepu i.S. jest to łatwy i stosunkowo niedrogi sposób na zwiększenie zabezpieczeń okna. Wystarczy zamienić zaczepy standardowe na zaczepy i.S.

Kontaktrony

Kontaktrony są to magnetyczne czujniki zbliżeniowe montowane w sposób niewidoczny w ramie i skrzydle, umożliwiające połączenie z systemem alarmowym. Kontaktrony uruchamiają alarm w momencie przerwania obwodu (otwarcia okna).

Kontaktrony to lepsze i wygodniejsze rozwiązanie, niż czujniki ruchu stosowane w standardowych systemach alarmowych co najmniej z dwóch powodów:

- pozwalają na swobodne poruszanie się w pomieszczeniach w momencie , gdy alarm jest aktywny

- aktywują alarm w momencie otwarcia okna/drzwi, czyli zanim wlamywacz dostanie się do środka

 

Niewidoczna instalacja kontaktronów jest możliwa jedynie podczas procesu produkcyjnego, dlatego należy rozważyć opcję zakupu kontaktronów w momencie wymiany stolarki okiennej i drzwiowej.

 

Podnośnik skrzydła

MACO jako jedyny producent, wyposaża standardowo swoje okucia w blokadę błędnego położenia klamki, która nie pozwala na poruszanie klamką (gdy okno jest otwarte) oraz w tzw. podnośnik skrzydła.

 

Podnośnik skrzydła przedłuża okres funkcjonowania okuć i zwiększa komfort użytkowania okna. W przypadku dużych i ciężkich okien istnieje ryzyko obniżenia się skrzydła o kilka minimetrów. Podnośnik skrzydła bez użycia siły podnosi skrzydło do właściwej pozycji, zapewniając lekkie zamykanie i otwieranie nawet ciężkich okien przez lata bez konieczności regulacji.

Mikrowentylacja

Okna rozwierno-uchylne w standardzie posiadają tzw. mikrowentylację. Ustawiając klamkę w pozycji ukośnej odchylamy o kilka minimetrów skrzydło okienne od ramy, co umożliwia swobodną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

 

Ruchomy słupek

W przypadku okien dwuskrzydłowych istnieje możliwość zastosowania okuć z tzw. słupkiem ruchomym. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie większego światła otworu.

Słupek ruchomy jest połączony trwale z jednym ze skrzydeł i otwiera się razem z nim. Technicznie polega to na zablokowaniu jednego skrzydła dodatkowym okuciem. Dzięki temu jego krawędz staje się punktem zaczepienia dla okuć drugiego skrzydła