BOSHOR

GDYŃSKA FABRYKA OKIEN

Ogrody zimowe

PRODUKTY

PONZIO - REALIZACJE

DOWNLOAD

PONZIO PF 152 WG OGRODY ZIMOWE

System przeznaczony jest do wykonywania ogrodów zimowych i innych konstrukcji przestrzennych. Konstrukcja połaci dachowej systemu może być wykonana z zastosowaniem kształtowników fasadowych wykorzystywanych w systemie PF 152 lub na bazie kształtowników systemowych PF 152WG odwróconych krokwi.

 

Całość oparta może być na słupkach fasadowych, słupkach z systemów okienno-drzwiowych, jak również na systemowych słupkach wzmocnionych PF 152WG. System krokwi dachowych umożliwia zastosowanie standardowych listew przyszybowych z systemów okienno-drzwiowych. Połączenie krokwi z ryglami odbywa się identycznie jak w przypadku systemu fasadowego PF 152. Elementy połaci dachowej mocowane są za pomocą połączenia zawiasowego na belce przyściennej oraz za pomocą złączek systemowych na belce okapu z systemową rynną okapu. System dachu jest w pełni kompatybilny z dostępnymi w ofercie Ponzio systemami przesuwnymi i okienno-drzwiowymi.

Charakterystyka

- pozwala na łączenie profili systemu PF 152WG z pozostałymi systemami okienno-drzwiowymi i przesuwnymi Ponzio

- umożliwia tworzenie bardzo złożonych i skomplikowanych konstrukcji (zastosowany w elementach belki okapu i belki przyściennej system „przegubowy” pozwala na obrót płaszczyzny dachu w granicach od 7 do 45 stopni pochylenia względem poziomu)

- zastosowane rozwiązania ułatwiają prefabrykację profili

 

Kształtowniki aluminiowe

EN AW-6060 wg PN-EN 573-3 stan T6 wg PN-EN 515 Al Mg Si 0,5 F22 wg norm DIN 1725 T1, DIN 17615 T1

 

Wypełnienia

szyby zespolone, panele nieprzezierne, poliwęglan

 

Sposoby wykończenia powierzchni

Malowanie proszkowe farbami poliestrowymi - spełniające wymogi Qualicoat. Do wyboru kolory z palety RAL; anodowane w kolorach naturalne aluminium, oliwka, szampański, złoty, brązowy - spełniające wymogi Qualanod: lakierowanie na "kolor" drewna

 

Uszczelki

z kauczuku syntetycznego EPDM wg normy DIN 7863 i normy wykonawczej wg ISO 3302-01, E2

 

Akcesoria

złączki krokwi, złączki słupów systemowych, wkręty, śruby, podkładki z aluminium, stali nierdzewnej lub ocynkowanej